"Cleantime" s.c.
Włodzimierz Rogowski,
Adam Wrona

Wierzejska 94
97-300 Piotrków Tryb.

tel. 44 646 40 60

Pranie wykładzin

„Sucha piana”

Czyszczenie dywanów i wykładzin suchą pianą (zawartość wody w pianie około 5%) pozwala nam na bardzo krótki czas wyłączyć pomieszczenie z użytku (czas schnięcia to 2-3 godz.), dlatego bardzo dobrze sprawdza się w hotelach i biurowcach, firmach sprzątających jako dodatkowe akcesorium do maszyny jednotarczowej. Zawarte w pianie związki powierzchniowo czynne powlekają cząsteczki brudu i odrywają je od włókien dywanu. Po dokładnym wyschnięciu dywanu cząsteczki uwolnionego brudu i kryształków piany musza być usunięte poprzez odkurzanie. Metoda jest odpowiednia dla dywanów na osnowie z naturalnego włókna (juta), dla powierzchni dywanowych klejonych (czarny klej), nie powoduje kurczenia się dywanu, zalecana także do dywanów wełnianych. Stosowanie szamponu do dywanów TASKI Tapi Shampoo zapewnia całkowita, sucha krystalizację pozostałości piany, efekt zapobiegania ponownemu zabrudzeniu, przyjemny zapach (technologia O.N.T.) i nienaruszoną strukturę dywanu i niezmienność kolorów.

Jak to się odbywa?
Za cały proces tworzenia się piany, odpowiada wytwornica piany. W przypadku szorowarek jednotarczowych, jest to urządzenie niezależne, doczepiane do szorowarek, w przypadku Taski Swift 35 jest to generator wbudowany w urządzenie na kołach.. Dzięki specjalnemu generatorowi tworzy się bardzo gęsta piana przypominająca konsystencją pianki do golenia.

Do wytwornic piany przeznaczony jest specjalny produkt chemiczny.

Taski Tapi Shampoo – to preparat chemiczny stosowany w technologii suchej piany
Za pomocą urządzeń rozkładamy pianę na odkurzonych wcześniej wykładzinach. Pozostawiamy środek na wykładzinie, aby zareagował z brudem, a następnie wcieramy go za pomocą szczotek. Po wyschnięciu, skrystalizowany brud odkurzamy i zaczesujemy za pomocą szczotki do wykładzin.
Dzięki tej technologii, nie trzeba pranego obszaru wyłączać z ruchu na wiele godzin.

Zalety metody suchej piany
• metoda, która nie przemacza wykładziny
• bardzo krótki czas wysychania
• łagodna dla runa , certyfikat „Woolsafe”
• zastosowanie na większości wykładzin na obiektach
• pozwala usunąć niebezpieczne dla człowieka pajęczaki roztocza
• unikalna technologia proponowana przez Diversey
• unikalny system neutralizacji zapachów w zastosowanej chemii, odświeża wykładzinę pozostawiając przyjemny zapach zielonego jabłka
• bardzo prosta obsługa
• dzięki tej technologii, nie trzeba pranego obszaru wyłączać z ruchu na wiele godzin
• wydajność 80m2/h